Haftalık Yat Kiralama

Yat kiralama ile ilgili çokça merak edilen konuların başında sistemin işleyişi vardır.

Öncelikle bilinmelidir ki haftalık kiralık tekne fiyatları kişi sayısıyla doğru orantılı değildir. Yat Kiralama fiyatlarını belirleyen öncelikli unsurlar Yat turu için seçilen tarih, mavi yolculuk rotası, tekne standartları, konfor ve donanım tekne kiralama fiyatları için öncelikli kriterlerdir. Yüksek kapasiteli ancak düşük standartlara sahip bir kiralık tekne düşük kapasiteli ancak standartları üst seviyede bir yattan daha ekonomik olmaktadır.

Yat kiralama planı yapılırken öncelikle tarih, kişi sayısı ve bütçenin belirlenmesi ve bu bilgilerin yat acentesi ile paylaşılması doğru kiralık tekne önerileri için yardımcı olacaktır. 

Haftalık yat turları genellikle Cumartesi başlayıp bir sonraki hafta Cumartesi bitecek şekilde planlanmaktadır. Tekneye giriş saatleri genellikle saat 14:00 civarında olup çıkış bir sonraki Cumartesi kahvaltı sonrası 10:00 civarındadır. Aradaki süre teknenin bir sonraki misafir için hazırlanması için gereklidir. Teknelerin boşluk durumlarına göre bu süre ve günler değişiklik gösterebilmektedir.

Yat kiralama için planlanan tur tarihinden çok daha önce rezervasyon yapılması birçok avantaj sağlamaktadır. Erken rezervasyon indirimi ve daha fazla seçenek arasında tercih yapma şansı bunların başında gelir. Kiralık tekne kararlaştırdıktan sonra rezervasyon için toplam kiralama bedelinin %30 luk kısmı ön ödeme olarak talep edilir. Kalan ödemenin ise tekneye girişte, nakit olarak yapılması gerekmektedir. 

 

TEKNEDE YEME – İÇME

Tekne kiralama düşünen misafirlerimize öneri niteliğinde örnek menü sunulur. Bu menü olduğu gibi uygulanabildiği gibi misafirlerimizin tercihlerine göre kısmen ya da tamamen değiştirildikten sonra teknede görevli aşçı tarafından kumanya listesi hazırlanır. Kumanya bedeli müşteriler tarafından karşılanır. Bu fiilen alışverişin yapılması olabileceği gibi tekne servisi hizmeti veren (Metro, Migros gibi) marketlere liste gönderilip tur saatinden önce yat teslimi sağlanabilir. Tur esnasında yemeklerin hazırlanması ve servisi yat personeli tarafından ücretsiz olarak yapılmaktadır. Yemek saatleri müşteri tercihine göre düzenlenir. Kumanya miktarı hesaplanırken yatta bulunan personel de dahil edilmelidir.

İçecekler de aynı şekilde müşterilerin tercih ettiği noktalardan alınır, ücretsiz olarak soğuk tutulması ya da ısıtılıp ikramının yapılması tekne personeli tarafından sağlanır.

 

KLİMALI TEKNELER

Standart olanlar da dahil, teknelerin büyük çoğunluğu klimalı kamaralara sahiptir. Ancak klimaların ihtiyaç duyduğu elektriğin jeneratör ile sağlanması klimaların 24 saat çalıştırılmasına olanak vermemektedir. Özellikle gece boyu jeneratör çalıştırılması hem gürültüye hem de güvenlik sorunlarına neden olabileceği için yatmadan önce açılan klimalar birkaç saat çalıştıktan sonra nöbetçi tekne personeli tarafından kapatılmaktadır. 

Haftalık Kiralık Tekne Seçenekleri için Buraya Tıklayınız..